Powerjóga nová cesta

Powerjóga nová cesta

Powerjóga nová cesta

Nová kniha Vaška Krejčíka je tu! Z jeho pera (klávesnice?) jde už o osmou knížku o józe. Zaujme nejenom powerjogíny, ale i ostatní členy jógové rodiny. Knížka je pěkně zpracována do kapitol. Osobně mi chybí lepší barevnost fotografií. Vašek má krásné obraty a jeho slova jsou slovy nás všech. Dokáže pěkně popsat, co všichni při józe prožíváme, ale občas nám k popsání chybí slova.

 

Když ztratíš svůj životní sen, přestáváš žít.

Václav Krejčík a Jakub Šamberger

Křest knihy v ES Heaven

Kniha Powerjóga nová cesta je silnější a obsáhlejší, než všechny předchozí. “ Doplnil jsem ji o cvičební sestavy, které v mé předchozí knize nebyly. Zájemci si tak sami sestaví celou lekci sami. Mohou kombinovat jednotlivé ásany, hrát si.“, doplňuje Vašek. Kdo má rád historii, tak se začte do Pataňdžaliho systému jógy a dozví se i o Jógasutrách. Pro gurmány Vašek sepsal recepty a zdravé jídelníčky. Láka na Kešu pilaf s hráškem nebo Soté z květáku a cizrny. Celkem propracovaná je kapitola o dýchání. Nechybí vysvětlení kumbak, bandh a dechu se zvukem udždžají. Jednotlivými pozicemi nás na fotkách provádí Vašek, Katka Bílková a Jakub Šamberger. Pro hlubší poznání jsou na stránkách rozpracovány varianty ásan a adjustment tedy asistence.

Hledáte stále střed těla? A co pánevní dno? Lektoři na lekcích mluví o svalových zámcích, ale jak na ně? Nalistujte stranu 57, rozložte podložku, a převeďte teorii v praxi. Tak těžké to není. Kde je vůle je i cesta.

Katka Bílková, managerka studií ES

 

Mě se líbí kapitola šest nazvaná Harmonie s rokem. Jako se střídají roční období a měsíce utíkají, mění se i naše vnitřní energie. Jak podpořit oheň a rozproudit pránu, dozvíme se v tipech. Nechybí ani působení Měsíce.

 

Tak já se jdu zase začíst a vy se mějte prima!

Váš Veselý jogín

 

 

 

 

 

 

 

About Veselý jogín

Jóga je cesta. Je to život se všemi dobrými i zlými zkušenostmi. Člověka posiluje, zklidňuje a utváří. Je to směs individuálních pocitů, spojených s uvolněnou myslí a tělem. Mé okouzlení trvá už několik let, lekce neberu jako hodinou záležitost, ale jako každodenní součást, ovlivňující chování mé i jiných. Je mi potěšením předávat kouzlo jógy dál, je to můj splněný sen. jdu po cestě a snažím se poznávat život a i skrze dech a ásany.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>