Powerjóga nová cesta

Powerjóga nová cesta

Powerjóga nová cesta

Nová kniha Vaška Krejčíka je tu! Z jeho pera (klávesnice?) jde už o osmou knížku o józe. Zaujme nejenom powerjogíny, ale i ostatní členy jógové rodiny. Knížka je pěkně zpracována do kapitol. Osobně mi chybí lepší barevnost fotografií. Vašek má krásné obraty a jeho slova jsou slovy nás všech. Dokáže pěkně popsat, co všichni při józe prožíváme, ale občas nám k popsání chybí slova.

 

Když ztratíš svůj životní sen, přestáváš žít.

Václav Krejčík a Jakub Šamberger

Křest knihy v ES Heaven

Kniha Powerjóga nová cesta je silnější a obsáhlejší, než všechny předchozí. “ Doplnil jsem ji o cvičební sestavy, které v mé předchozí knize nebyly. Zájemci si tak sami sestaví celou lekci sami. Mohou kombinovat jednotlivé ásany, hrát si.“, doplňuje Vašek. Kdo má rád historii, tak se začte do Pataňdžaliho systému jógy a dozví se i o Jógasutrách. Pro gurmány Vašek sepsal recepty a zdravé jídelníčky. Láka na Kešu pilaf s hráškem nebo Soté z květáku a cizrny. Celkem propracovaná je kapitola o dýchání. Nechybí vysvětlení kumbak, bandh a dechu se zvukem udždžají. Jednotlivými pozicemi nás na fotkách provádí Vašek, Katka Bílková a Jakub Šamberger. Pro hlubší poznání jsou na stránkách rozpracovány varianty ásan a adjustment tedy asistence.

Hledáte stále střed těla? A co pánevní dno? Lektoři na lekcích mluví o svalových zámcích, ale jak na ně? Nalistujte stranu 57, rozložte podložku, a převeďte teorii v praxi. Tak těžké to není. Kde je vůle je i cesta.

Katka Bílková, managerka studií ES

 

Mě se líbí kapitola šest nazvaná Harmonie s rokem. Jako se střídají roční období a měsíce utíkají, mění se i naše vnitřní energie. Jak podpořit oheň a rozproudit pránu, dozvíme se v tipech. Nechybí ani působení Měsíce.

 

Tak já se jdu zase začíst a vy se mějte prima!

Váš Veselý jogín